• -1%
CMax system podgrzewania materiałów natryskowych
  • CMax system podgrzewania materiałów natryskowych

Graco C-MAX system podgrzewania farb

10 395,00 zł
10 291,05 zł Zaoszczędź dodatkowo 1%
Brutto

Zmienna regulacja temperatury do 60 °C. Ustawienie temperatury zalecanej przez producenta stosowanej farby zapewni na stałe optymalne warunki natrysku.
Obniżenie lepkości materiałów na skutek ogrzewania umożliwia natrysk pod niższym ciśnieniem.

Wersja

C-MAX 1513 - °C-MAX 3023
System Podgrzewania Bezpowietrznego Węża firmy Graco. Rozpylaj farbę w optymalnych warunkach

ZALETY °C-MAX:

Zmienna regulacja temperatury do 60 °C. Ustawienie temperatury zalecanej przez producenta stosowanej farby zapewni na stałe optymalne warunki natrysku.
Obniżenie lepkości stosowanych materiałów na skutek ogrzewania umożliwia natrysk pod niższym ciśnieniem, co zmniejsza straty podczas natrysku i pozwala na idealne wykończenie
Konstrukcja modułowa. Elektronikę zoptymalizowano tak, aby pasowała do wszystkich urządzeń natryskowych Graco wyposażonych w pompę tłokową.
W ciągu ostatnich 5 lat producenci materiałów nie szczędzili czasu ani kosztów na opracowywanie nowych generacji farb odpowiadających zapotrzebowaniom rynku, takim jak:

Zmniejszenie strat podczas natrysku w celu poszerzenia zakresu zastosowań
Ochrona środowiska - zmniejszenie emisji szkodliwych składników (VOC 2010)
Podniesienie efektywności pracy poprzez nakładanie grubych powłok, np. ognioochronnych lub antykorozyjnych, w jednym przebiegu.
SYSTEMY GRZEJNE °C-MAX

Rozwój materiałów idzie w parze z innowacjami wprowadzanymi w sprzęcie do natrysku. Aby sprostać tym nowym trendom, firma Graco rozszerzyła swoją serię urządzeń do natrysku o rozwiązanie °C-MAX. System grzania °C-Max działa jak czajnik. Opornik znajdujący się w wężu °C-MAX styka się z farbą i stopniowo ją podgrzewa na całej długości węża. Elektroniczny mózg °C-Control, zaprogramowany na potrzeby technologii pomp tłokowych firmy Graco, zapewnia możliwość stopniowego ustawiania temperatury do 60 °C.

Dostępne są 2 modele: °C-MAX 1513 i °C-MAX 3023, z wężami o długości odpowiednio 15 i 30 m, pasujące do dysz 0,330 mm (0,013" ) i 0,584 mm (0,023" ). Kiedy potrzeba podgrzania °C-MAX™ Zmienne ustawienie temperatury

Aby ustawić temperaturę:

Włączyć °C-MAX przełącznikiem wł/wył.
Ustawić temperaturę przyciskami ‘+’ i ‘-’
Potwierdzić temperaturę i rozpocząć natrysk.
Materiały i zastosowania

°C-MAX 3023 zoptymalizowano tak, aby ograniczyć straty podczas natryskowego malowania fasad i bardziej wydajnie natryskiwać materiały ognioochronne. Bardziej kompaktowy °C-MAX 1513 umożliwia precyzyjne wykańczanie np. drzwi, grzejników lub mebli, a także ogranicza straty materiału podczas prac renowacyjnych. °C-Max zapewnia oszczędność czasu dzięki szybszemu wysychaniu farby oraz optymalnym warunkom rozpylania podgrzanego materiału. Działa bardzo dobrze z olejami, lakierami, podkładami, farbami wewnętrznymi i zewnętrznymi, powłokami ognioochronnymi i farbami antykorozyjnymi.* W przypadku materiałów rozpuszczalnikowych, °C-MAX zalecany jest wyłącznie do zastosowań zewnętrznych.

Dodatkowe gniazdko
Podłączyć urządzenie natryskowe do gniazdka.
Odpowietrzyć urządzenie. Włączyć °C-MAX i powoli
zwiększać ciśnienie. Przydatne, kiedy w miejscu pracy dostępne jest tylko jedno gniazdko ścienne.

Wąż °C-MAX
Wąż hydrodynamiczny z wbudowanym opornikiem.
Pasuje do dyszy 0,330 mm (0,013" - °C-MAX 1513) lub 0,584 mm (0,023" - °C-MAX 3023).

Dostosowany do natrysku pod ciśnieniem do 230 bar.
°C-Control
Układ kontrolujący temperaturę automatycznie dostosowuje intensywność grzania do zastosowanego ciśnienia i dyszy.

Jest on zoptymalizowany pod kątem pracy z urządzeniami natryskowymi Graco wyposażonymi w pompę tłokową.

* Przed podgrzaniem materiału należy zawsze zapoznać się z kartą jego danych technicznych udostępnionym przez producenta.

Wraz z wprowadzeniem przepisów VOC 2010, niektóre materiały dostępne obecnie na rynku stały się tak gęste, że do uzyskania optymalnego strumienia natrysku potrzebne jest natryskiwanie ich
z powietrzem ORAZ podgrzanie. Wykorzystanie systemu grzejnego °C-MAX w połączeniu z urządzeniami natryskowymi FinishPro™ firmy Graco pozwala efektywnie natryskiwać lakiery najnowszej generacji. Wbudowana sprężarka ma zapewniać ciśnienie dostosowane optymalnie do pistoletu Graco!

Nie zapomnij zamówić zasobnika!
VOC 2010
DOBRZE WIEDZIEĆ ! WSKAZÓWKA
Urządzenia natryskowe Graco Ultra® Max posiadają 2 wyloty węża, system °C-Max może być montowany jako uzupełnienie oryginalnego węża. Korzystaj z nich razem lub osobno, bez konieczności uciążliwego demontażu.

REDUKCJA STRAT PODCZAS NATRYSKU – W SPOSÓB PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA
Złącze QuickConnector łatwy i bezpieczny w instalacji, przestrzegać specyfikacji bezpieczeństwa.
Podłącz i przekręć.
Bardzo wygodny, szczególnie podczas korzystania ze zintegrowanego bębna do nawijania węża.
Złącze ThermoConnector™, łatwość i prostota

Odkręcić podłączony wąż i zastąpić go złączem ThermoConnector. Pasuje on do wszystkich urządzeń natryskowych Graco. Czy wiesz, że natryskiwane jest tyko 10% fasad zewnętrznych? Główny powód: możliwość szkód ze względu na straty podczas natrysku. Podgrzanie materiału może znacząco zmniejszyć te straty.

Wąż z końcówką biczową Dołączany standardowo wąż biczowy 1,5 m x 3/16" umożliwia wygodne natryskiwanie z drabin, rusztowań i podnośników.
Łatwość użytkowania
°C-MAX można włączyć/wyłączyć jednym przyciskiem.

WSKAZÓWKA! Zawsze, kiedy to możliwe, wyłączaj °C-MAX i natryskuj hydrodynamicznie niepodgrzany materiał. Pozwala to oszczędzać energię i uniknąć przedwczesnego zużycia sprzętu do natrysku.

BĘBEN DO NAWIJANIA WĘŻA I PILOT ZDALNEGO STEROWANIA ULTRA® MAX II PLATINUM

C-MAX 3023, w połączeniu z dowolnymi maszynami Ultra® Max II Platinum firmy Graco, stanowi optymalne rozwiązanie do natryskowego malowania fasad. Zintegrowany bęben do nawijania węża eliminuje straty czasu wynikające z rozwijania i nawijania węża ręcznie. Pilot zdalnego sterowania pozwala regulować ciśnienie z rusztowań, w zależności od tego, czy malowane są duże powierzchnie, czy też drzwi lub okna.

O.F.S. Wykorzystaj system redukcji rozpylenia (O.F.S.) do zminimalizowania strat podczas natrysku i podwojenia przydatności swojego urządzenia natryskowego. Z systemem O.F.S. firmy Graco możesz teraz wykonywać prawie wszystkie projekty prowadzone na zewnątrz! Natryskuj i oszczędzaj do 50% czasu korzystając z tego innowacyjnego systemu.

GOTOWY DO PRACY
System °C-MAX jest dostarczany z systemem °C-Control, wężem °C-Max, łącznikiem ThermoConnector oraz wężem z końcówką biczową 3/16" x 1.5 m.

Urządzenia dostępne w:

Akcesoria °C-MAX™: °C-MAX 1513
Numer części: 24E656
Długość węża: 15 m
Dodatkowy wąż z końcówką biczową: 3/16" x 1,5 m
Maks. rozmiar końcówki - 230 bar (3300 PSI), farba: 0,013"
Wydajność - wat: 1500 W
Maks. temperatura - °C: 60°
Standardowe ustawienie temperatury: 30°
Maks. ciśnienie - bar: 230 (3300)
Pobór prądu - napięcie: 6,5 A - 230 V AC
Zalecane maszyny: FinishPro™ - ST Max™
Wydobądź maksimum możliwości ze swojego sprzętu wykorzystując modułowość systemu °C-MAX


DYSZE mają KLUCZOWE znaczenie: decydują o ostatecznym strumieniu natrysku. Części optymalizujące wydajność systemu °C-MAX:

Idealna maszyna do malowania fasad, minimalizująca straty podczas natrysku, z bębnem do nawijania węża i bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania.
UŻYWAJ swojego obecnego URZĄDZENIA NATRYSKOWEGO lub połącz system °C-Max z maszyną, która najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Wybraliśmy dla Ciebie kilka:

 

24E656

Szczegółowe referencje

Nowy produkt

Komentarze

Napisz swoją opinię

Graco C-MAX system podgrzewania farb

Zmienna regulacja temperatury do 60 °C. Ustawienie temperatury zalecanej przez producenta stosowanej farby zapewni na stałe optymalne warunki natrysku.
Obniżenie lepkości materiałów na skutek ogrzewania umożliwia natrysk pod niższym ciśnieniem.

Napisz swoją opinię

Zaproponuj swoją cenę

Cena oryginalna: 10,291.05 zł

 

* Wymagane pola